Bunkeren

Fastavals hovedarrangørgruppe hedder bunkeren og er det bærende element for hver enkelt Fastaval.

De fungerer som tovholdere på alle Fastavals andre arrangørområder og tager både praktiske beslutninger omkring pris og lokationer, men skal også være visionære på kongressens vegne.

Bunkeren ledes af Generalen, som udpeger de øvrige bunkermedlemmer. Selv bliver Generalen udpeget af Aleas bestyrrelse, som igen bliver udpeget af en general forsamlingen. Typisk sammensættes Bunkeren lige inden eller efter Fastaval og arbejder derfra fremefter, for at skabe næste Fastaval. Ofte vil Generalen blive annonceret på Fastaval, året inden vedkommende skal være General.

Bunkeren på Fastaval 2020

Her kan du møde Bunkeren til Fastaval 2020. Bunkeren afholder online møder cirka hver anden uge året rundt og mødes til tre bunkerweekender, hvor vigtigere emner diskuteres.

De forskellige medlemmer af bunkeren har hver især nogle områder, som de er ansvarlige for. Her på siden kan du se, hvem der er ansvarlig for hvad, samt finde kontaktinformation på bunkermedlemmerne.

Hvis du har input til bunkeren, er du altid velkommen til at sende en mail. Hvis du er i tvivl om, hvem du skal skrive til, eller bare gerne vil i kontakt med bunkeren som helhed, kan du skrive til bunker@fastaval.dk.

Marie Oscilowski 

General for Fastaval 2020

Kontakt: Marie@fastaval.dk eller general@fastaval.dk 

Andreas Ravn Skovse

Kontakt: Andreas@fastaval.dk 

Ann Kristine Eriksen

Kontakt: Ann@fastaval.dk eller kommunikations@fastaval.dk

Henrik Krøjmand

Kontakt: Henrik@fastaval.dk

Kathrine Abel 

Kontakt: Kathrine@fastaval.dk 

Kristian Bach Petersen

Kontakt: Kristian@fastaval.dk

Kristoffer Nyrup

Kontakt: Kristoffer@fastaval.dk 

Tim Slumstrup Aunkilde

Kontakt: Tim@fastaval.dk